O nás

Co slyším, to zapomenu. Co vidím, si zapamatuji.
Co si vyzkouším, tomu rozumím.
Konfucius

Mgr. Jasněna Matoušková, DiS.

 

VZDĚLÁNÍ:

1993 – Pedagogická fakulta UK Praha, obor Speciální pedagogika (psychopedie a somatopedie)
2014 – SVOŠZ pro dentální hygienistky, Praha

 

PRAXE:

2011–2014 – studijní praxe v ordinacích parodontologie, dentální hygieny, zachované stomatologie a ortodoncie.

2014–současnost – pracuji jako dentální hygienistka s osvědčením O výkonu povolání bez odborného dohledu.

Jsem členkou Asociace dentálních hygienistek ADH ČR, kde jsem působila několik let jako vedoucí Revizní komise a krátce i jako člen vedení.

Pravidelně se účastním odborných konferenci i seminářů v oblasti dentální hygieny a stomatologie.

Mgr. Jasněna Matoušková, DiS.
Mgr. Jasněna Matoušková, DiS.
Logo certifikace GBT

Moje cesta k dentální hygieně

Moje cesta k dentální hygieně byla jedna velká souhra okolností. Jako „Husákovo dítě“ jsem prošla stomatologickou péči, která byla v té době možná a která se jako u mnohých mých vrstevníků neblaze podepsala na stavu mých zubů. Do svých 37 let jsem řešila své problémy opakovanými návštěvami stomatologa, s opakovanými nálezy nových defektů. A ani následné návštěvy u dentální hygienistky mi nepomohly. Proč? Protože její přístup nebyl dobrý… A pak přišla náhoda, která mě seznámila s paní doktorkou Bačkorovou. To byl zlomový okamžik, který mi pomohl uvědomit si, jak významně mohu sama ovlivnit stav svého orálního zdraví. Okamžik, který mě nasměroval k mému zájmu a následně i ke studiu dentální hygieny.

Z původní profese speciálního pedagoga se dvěmi malými dětmi za zády jsem se vrátila do školních lavic. Po cestě za svým snem jsem měla ohromné štěstí na skvělé lidi, kteří mě v mé snaze podporovali a otvírali mi cestu pro moji novou profesi (pedostomatoložka MUDr. Marcela Götzová, parodontolog MUDr. Jaroslav Černušák, dentální hygienistka Mgr. Ivana Wojtovičová, stomatoložka MUDr. Hana Hromádková). Mnoho času jsem věnovala a stále věnuji odbornému vzdělávání. Díky získávání nových informací mohu nabízet pacientům relevantní informace a posouvat je tak k lepší péči v oblasti orálního zdraví.

Svou profesi nevnímám jenom jako proces vedoucí k odstranění zubního kamene. Moje práce je komplex, který zahrnuje mnoho profesí v jednom. Je to individuální cesta, kterou hledám ke každému pacientovi. Je to motivace, učení i prevence, které jsou zásadní pro to, aby pacient převzal zodpovědnost sám za sebe. Je to interdisciplinární spolupráce, která by měla napomáhat spolupracujícím lékařům k dosažení uspokojivých výsledků společné léčby pacienta.

Spolupráce

Mgr. Jasněna Matoušková, DiS.